Sunday, August 7, 2016

Selle hooaja 7 esimest võistlust

9. aprill. Tartu Parkmetsa jooks 7km
Hooaja avastart. Eesmärk oli teha korralik pingutus ennast ribadeks jooksmata ja saada tagasisidet siiani tehtud trennidest. Ja muidugi oli eesmärk ka vältida eelmisel aastal tehtud vigu ehk liiga kiiret algust.
Valisin tempo millega kestsin ilusi algusest lõpuni ja lõpptulemus 5 sek parem kui eelmisel aastal ehk 25,28. Sellega olin yldarvestuses 16 ja oma vanuseklassi neljas peale Tobrekat, Košelevi ja Pärtelit. Pärtel hakkas eest liikuma kolmandal kiltsal, aga ei olnud plaaniski teda püüda :)
Igatahes jäin oma jooxuga väga rahule ja siit hea edasi minna.
16.arill Veteranidepäeva auks korraldatud Sinilille jooks 3,2km e siis sama vahemaa tuleb kaitseväelastel läbida yldfyysilist testi sooritades. Varasemalt on selline heategevuslik jooks vaid Tallinnas toimunud ja sel aastal siis juba ka Tartus. Rada kulges Alecog spordimaja juurest Ylikooli halli juurde.
Sain 5.koha ajaga 10,51,9 e 3,23km e 17,7km h! Nii head tulemust ei lootnud. Ausõna. Atlantise juures tuli treppidest ylesse ronida ja see lõi rytmi veidi sassi ja st et ilmselt olex aeg veel pisut parem tulnud :) Super.
Jooksu võitis järjekordselt Tobrekas. Minust 2,2 sek eespool lõpetas Priit Simson. Kuigi vahe oli väga napp siis pyyda teda ei suutnud, sest olin ikka suht kapsas lõpus :D
Kuna oli pika trenni päev siis enne võistlust tegin 5km ja pärast võistlust veel 10km otsa :)
22.aprill. Võrumaa. Haanja. Vaskna järve jooks 7,5km.
Pärteli puudumisel oli kohustus vanuseklassi esikoht võtta just minu õlul :D
Põhikonkurentidex kohalikud ässad Hussar ja Lehtna.
Kuna mul oli plaanis ka järgmisel päeval võistlus, mis veel extreemsem kui Vaskna siis oli plaan võimalikult targalt joosta, et ka homseks midagi varuks jääks. Samas üritada ikka eelmises aasta tulemust üle joosta :)
Rivaalidel oli stardikiirendus tunduvalt parem, aga ma ei kiirustand neile järele ruttamisega, ees ootas ikkagi väga nõudlik rada ja pealegi on nad alati kiirelt alustand.
Kolmanda kiltsa lõpus saingi poisid kätte ja ega ma enam tagasi ei vaadanud. Lõpus võitsin neid vastavalt 34 ja 48 sekiga ja tõin seega vanuseklassi võidu Tartusse ja ProRunnerile :)
Lõpusirgel oli duellivõimalus kohalikke noorte suusasprinterite Piho ja Kilpiga, aga ei viitsind seekord lõpuni pingutada, kuna ka homme võistlus ja lasin noortel omavahel möllata :D
Lõpptulemus 27,46 e vaid 3 sek kehvem kui eelmisel aastal. Kokkuvõttes 16. koht ja nagu mainitud sai siis M 40 klassi essa :)
23.aprill Tehvandi mäejooks. 5km
Toimus see jooks esimest korda ja tegu võistlusega mis kulgeb suusahyppemäe läheduses rollerirajal e pidevalt yles-alla jooks ja finišeerimiseks on vaja võistlejatel ronida suusahyppemäe maandumistrampliini ylemisse ossa mööda võrkusid mis paigaldatud suusahyppemäele. Seega vägagi extreemne. Kui sellest esimest korda kuulsin, panin end kohe ka kirja, sest see lihtsalt tundus nii lahe ja eriline :)
Kui Otepääle jõudsime oli veel ilus soe ja päikesepaisteline. Sama oli veel ka soojendusjooksu ajal. 15 mintsa enne starti läks taevas aga äkki pilve, tuul tõusis ja hakkas vaheldumis sadama vihma, rahet ja lörtsi e  extreemsust veel juurde yritusele :D Mul oli kaasas vaid jooxumaika ja seega ei olnud erilist valikut :D
Stardis oli u 150 osalejat ja et vältida mäe peal tunglemist anti 3 starti 2-minutiliste vahedega. Oma jooksu panin isegi kinni, aga 2 mintsa hiljem startitnutest pyydis võistluste favoriit Tobrekas mind u kilt enne lõppu kinni ja ega tema kannul eriti kaua olla ei suutnud :D
Ronida oli vaffa :D Poolel mäel mõtlesin kyll, et krt pikutax pisut ja siis lähex jälle edasi, aga sain sellest tundest võitu ja panin ikka lõpuni välja ilma puhkamata. Lõpuaeg 19:49:60 andis kolme jooksu kokkuvõttes tugeva 7.koha ja oma vanuseklassis Tobreka järel teine. Ronimisosa oli 02,17,18 e 2,88km h :D Sellega jäin 13.kohale ja st et ronimisega peab veel vaeva nägema :D
Igatahes väga võimas tunne oli lõpuks seal yleval tipus olla ja käed võidukalt taeva poole ajada :)
Superyritus ja võimalusel kylastan seda kindlasti veel!


1.mai. Ümber Viljandi järve jooks.
Oli väga raske joosta. Kannatamine. Aeg 44,49 e 40 sek isiklikust kehvem. Tegelt ei mäletagi, et Viljandis varem nii raske olex olnud. 100. parimale mõeldud särgi teenisin ikka välja, sest lõppkohax jäi 77, mis muidex on senisest parim koht Viljandis. Ilmselt nii seetõttu, et sel aastal enam Viljandis Eestikaid ei peetud ja paljud tipud jäid seetõttu eemale.
8.mai Tartu jooksumaraton 23,3km.
Rada oli sel aastal muudetud. 100m lyhem, aga lõpukildid väga mägised.
Kuni 14 kiltsani jooxime Pärteli ja Hannesega koos. Kuna tunne oli suht hea siis hakkasin vaixelt eest ära libisema. 19km paiku aga kolxatas haamer ja peagi jooxid konkurendid minust nagu postist mööda.
Korralik palavus kypsetas mu ära ja hindasin oma jõuvarusid seekord valesti. Õppetund seegi.
Lõpuaeg 1:31:34 ja 46.koht. Kõrgeim koht sellel võistlusel. Seega vähemalt mingigi asi pakub rahuldust. Lisax sain kuldmärgi kuna olin juba 10x osalenud sellel yritusel :)
14.mai Tartu Kevadjooks 10km
Sain 40.koha ajaga 36,40. Oma vanuseklassis kolmas. Prorunneri teine tiim kuhu peale minu kuulusid veel Pärtel, Hanno jaTanel sai tubli viienda koha. Meie esindustiim oli kolmas. Tegelikult kindlalt teised, aga Madis väänas poole distantsi peal nii õnnetult hypekat, et pidi ylejäänud raja vaid longates läbi hyppama. Ja selle kangelasliku õnnestus meeskond veel pjedestaalile tuua!
Ise jään oma sooritusega hetkeseisu arvestades rahule. Jooksumaratonist veel korralikult taastund pole ja värskus puudub.5.juuni Rapla Selveri jooks 10km. Linnajooksude sarja teine etapp.
Plaan oli joosta 36 mintsast kiiremini ja seega plaan paigas- tuleb kohe algusest riskima minna.
Esimene km 3,20 ja poolel maal 17,37. Peale 8km läx ikka väga raskex ja kuna sel hetkel jooxin juba yxi siis pidi ikka hullult sundima ennast liigutama. Viljar oli väga hästi endale raja ääres koha valinud-u 400m enne lõppu. Seal ta omasid ergutas. Käskis ka mul ennast liigutama hakata ja jalad lõpux kõhu alt välja võtta :D Kuigi oli juba korralik kapsas siis ilmselt olid need mu elu kiirremad 400m ja tulemusex uus võimas isiklik rekord 35,43! Tänx, Viljar! Pool saagist sulle! :D
11.juuni Narva Energiajooks e poolmaraton.
Kuna jooxule eelnes 2 väga rasket poole ööni kestvat tööpäeva siis olin suht väsind. Meele tegi mõrudamax veel korralik vihmasadu mis algas juba reede õhtul, kestis terve öö ja lõppu ei paistnud tulevat. Sõitsime varahommiku Tartus välja padukaga ja korralik sadu jätkus ka Narvas. Poolel teel Narva mõtlesin, et krt äkki ei lähexki starti, sest selge ju oli, et ma olen väga väsinud ja  millex niimoodi masotseda. Mõttel on teatavasti suur jõud ja kindlasti saatis aju kehale vastava signaali edasi,et täna ei ole vaja pingutada.
Kuna ma ikkagi olen maso siis läxin starti ja pressisin hambad ristis kuni 8 kiltsani välja. Seejärel andsin alla ja lasin jala sirgu. 16km ajal ilmsusid Marek ja Rainer kõrvale hirmutasid Tsäxoniga,kes kohe tulema pidi :D Peale seda võtsin ennast natukesex kokku. Kui 1,5km enne lõppu Pilli ka veel kõrvale tuli siis oli ikka suht mark juba ja tuli krt lõpuni pingutada. Lõpuaeg 1:21:12 ja 52.koht. Pettumus. Väsimus. Läbikylmunud. Vihane enda peale,et yldse läxin starti. Fama keskuse My Fitnessis saunatades hakkas tuju vaixelt tagasi tulema.
Peale seda polegi rohkem võistelnud. Olin kirjas kyll juuni lõpus toimunud Elva tänavajooxul, kuid +30 kraadi ei kutsund rajale. Nii maso ma veel pole.
Vahepeal kyll oli nädalane nõme viirushaigus, kuid muidu olen saanud korralikult treenida ja järgmisel nädalal toimuvale Rakvere Ööjooxule lähen enesekindlalt. Kui mõni nüüd arvab, et olen endale hullud pinged peale pannud, et keskendun vaid yhele võistlusele, siis ta exib rängalt. Mul pole isegi yhte pinget :D
Mõtlen, nii, et kui Rakveres isegi ei tule seda kauaoodatud tulemust siis ju siis pole seda ettenähtud. Nii ongi :) Võitlusnälg hakkab peale suruma ja ex näis mis saab.
Rõõmu teeb see, et vorm liigub endiselt ylesmäge. Eile tegin rahulikud 15km ja 140 keskmise pulsi juures läbisin kilomeetreid juba 4,32-ga. Kõik on hea! Kohtumiseni Ööjooxul!
Lõpetusex mu lemmikbänd Vennaskond ja Kõik on hea :)


 https://www.youtube.com/watch?v=iQXkWELe0K0


1 comment: