Sunday, May 31, 2015

Tartu jooksumaraton, Tartu kevadjooks ja Võru-Väimela maanteejooks

Tartu jooksumaraton 23,4km,
10.mail oli siis selle kevade kõige kuumem ilm-+18 ja päikese käes veel kuumem. Karta oli, et kõige kergem ei tule, aga eesmärk ikkagi alla pooleteise tunni. Stardipauku oodates sai aimu, mis tempoga Liina ja Kaisa lähevad ja seega plaan küps- tüdrukutega koos :)
Põhiliselt tegi tempot meist kõige tugevam e siis Liina. Peale esimest teeninduspunkti mis oli 5,6km olimegi aint kolmekesi ja hakkasime vaikselt skalpe võtma :)
Väga mõnus seltskond ja üldse hästi lahe joosta. Poolel maal pidi mulle mitteametlik joogipunkt olema, aga kahjuks see inimene sinna ei jõudnud ja kuna olin sellega natuke arvestanud siis väga palju end ei tankind ka eelmistes punktides ja see hakkas lisaks kuumale ilmale tasapisi tunda andma. 15,6km peal pani Liina natuke juurde ja läind ta oligi. Sinnamaani olime ilusti alla pooleteisetunni graafikus. Vahepeal sain oma teises mitteametlikus punktis Guidolt veepudeli ja Kaisaga kahepeale suutsime poole sisust ära juua :)
Minu jaoks tuli see joogike natuke liiga hilja ja 19,6km peal peale järjekordset tõusukest vajasin Kaisast pisut kauem taastumisaega ja kuna selleks hetkeks oli juba selge, et sel aastal soovitud aega ei tule siis otsustasin, et ei hakka end ribadeks jooksma ja jätkasin teekonda finiši poole üksinda. Kuna olime järgmiste ees piisavalt suure edumaa sisse jooksnud siis keegi minust enam mööda ei jooksnud ja lõpetasin ajaga 1,31,59 ja 53.kohaga. Supertunne oli lõpusirgel kui mõlemal pool rajapiirdeid kõik sulle plaksutavad :) Loodan, et enamus said sellise sooja vastuvõtu osaliseks :)
Aeg oli ju tegelt superhea ja vaid eelmisel aastal olen kiiremini jooksnud. Seega jään rahule ja Liina & Kaisa üle ka väga hea meel!
Oli ka tiimide arvestus ja seal saime ProRunneriga 2.koha! Kuna arvesse läks võistkonna viie kiirema tulemus siis selgus, et ka ise andsin väikese panuse :)
Tartu kevadjooks 10km
17ndal mail e siis napp nädal hiljem toimus Linnajooksude sarja avaetapp- Tartu kevadjooks. Kui seal poleks olnud tiimide arvestust siis kindlasti poleks läinud, sest väss sees ja üldse kuidagi väga kahtlane olla.
Tagantjärgi tuleb muidugi tänada, et oli tiimide võistlus:)
Olin Prorunneri esimeses tiimis koos Olari, Pärteli ja Hannoga. Viljar ise esindas meie teist võistkonda.
Plaan sama mis eelmisel jooksul, e Kaisaga koos :)
Esimene km tuli lausa 3,18 :) Ulme. Peale kolme kiltsa aeg 10,33 e 3,31 kesk km,aga enesetunne väga hea. Neljanda kiltsa peal jäi Kaisa pisut maha ja täiesti arusaavav, sest jooksis ta ju eelmisel päeval Harku järvejooksu.
Pool maad läbitud ja aeg täpselt 18,00. Siis ütlesin endale, et kas täna või mitte kunagi alla 37,00 :)
7km järel jooksin juba üksi ja jälitajad ohtutus kauguses. 50-60m eespool 7-8 meheline punt kus ka klubikaaslased Hanno ja Pärtel. Kuna vahe enam ei kasvand ka ja jõudu nagu pisut veel oli siis viimast kilti jooksma minnes otsus küps- punt tuleb kinni püüda. Mõned sain kätte :) Lõpuaeg ületas kõik ootused & lootused-36,11! Üks unistus sai sellega täidetud ja 10km joostud alla 37 mintsa! Keskmine km 3,37!
Selle ajaga sain päris kõrge 37.koha ja oma MV40 vanuseklassis kolmas! Tulemused: http://olympiajooks.jooks.ee/index.php?id=2015
Tiimide arvestuses tulime superheale kolmandale kohale! Edestasime neljandaks jäänud Treeningpartneri tiimi kõigest kahe sekundiga! Superpäev lihtsalt! ;) Meie teine tiim tuli samuti väga heale viiendale kohale. Kolmas tiim oli üheksas. Kokku oli 60 tiimi ja ProRunner lausa kuuega väljas e siis rohkem kui kellegil teisel :) http://www.jooks.ee/tartu_kevadjooks/index.php?id=download&table=sys_attachments&recid=787
Lõpetuseks võib öelda, et kui miskit eriti ei looda ja pingevabalt jooksma lähed, tulebki supertulemus :)21mai Võrumaa pikamaajooksusarja kolmas etapp 6km pikkune Võru-Väimela maanteejooks
Läksin Võrru koos klubikaaslaste Pärteli ja Tiiduga.
Minu ja Pärteli eesmärk oli muidugi omas vanuseklassis jälle pjedestaalile tõusta ja proovida hoida 3,35km tempot.
Tiidu plaanid pisut tagasihoidlikumad.
Tulin otse töölt ja paar banaani aitasid õige pisut tühja kõhtu leevendust tuua :)
Tegime kohustuslikud 3km soojendusjooksu+ mõned jooksuharjutused ja kiirendused ära ja starti.
Kõht korises mõnuga :D
Nagu Vasknas siis ka nüüd jooksime Pärteliga terve distantsi koos ja poole peal raputasime oma vanuseklassi konkurendid sabast. Omavehelise mõõduvõtu võitis ka seekord Pärtel viimasel 100m tehtud kiirendusega. Lõpuajad meil üllatavalt kõvad- 21,09 ja 21,10 e 3,32km! Kohad vastavalt 11 ja 12.
Pärteli kella järgi kiltide ajad:3,24-3,36-3,40-3,38-3,33-3,18.
Kuna auto jäi Võrru siis muidugi pidime raja lõdvestuseks veelkord läbimaja siis uuesti autoga Väimelasse autasustamisele. Kõigepealt muidugi sööma. Seda kraami olid korraldajad kõvasti varunud- kastide viisi ülimaitsvaid pirukaid ja saiakesi ja samuti suurtes kogustes 0,33l keefire ja erinevate maitsetega jogurteid. Superkorraldus!
Auhinnaks ilus medal, järjekordne potilill ja Jooksusarja peapael.No comments:

Post a Comment