Sunday, August 16, 2015

3 juunikuu võistlust

7.juuni Rapla Selveri maanteejooks. See 10km pikkune jooks oli Linnajooksude sarja teine etapp. Kuna minu selle hooaja üks põhieesmärkidest oli järgmisel nädalavahetusel Narvas toimuv poolmaraton siis saigi Rapla jooks kavva võetud korraliku lahtijooksu eesmärgil.
Raplas võttis meid vastu korralik torm :D Riietumistelgis tuli väga ruttu riided ära vahetada ja samas pidevalt valvel olla, et see telk kokku ei vajuks. Oma ProRunneri telki tugeva tuule tõttu püsti ei hakatudki panema.  1-0 loodusjõududele :D
Start jäi kah 15 minutit hiljaks kuna lihtsalt ei jõutud õigeks ajaks kõigile stardimaterjale kätte anda.
Need kes olid seal juba eelmisel aastal jooksnud rääkisid, et rada suht kerge ja isiklike rekordite püstitamiseks loodud. Tegelt oli nii, et distantsi esimesel poolel aint tõus oligi mu meelest :D Lisaks tuul.
Teisel poolel hakkas rada ikka pisut allamäge ka minema, aga ega tugev vastutuul seda nautida ei lasknud ja oli tunduvalt raskem kui Tartu kevadjooksul. Aeg tuli 36,24 e siis juba teist korda järjest eesmärgi täitmine!
Koht sama mis Tartus e 37. Mõnus stabiilsus ;)
13. juuni Narva poolmaraton.
Klubi poolt 19. kohaline buss kus Tartu ja Jõgeva Prorunnerid koos ;)
Juba paar päeva varem oli teada, et just selleks päevaks ennustatakse selle kevade kõige soojemat ilma ja nii ka läks. Stardis +26 ja päike lagipähe :D Enamus loobus juba kohe kiire aja jooksmisest. Aga mitte mina :D
10km peal oli aeg 38,00 e kõik ju veel tegelt ok. Kuigi kui päris ausalt öelda siis oli ikka raske küll. Esimene joogipunkt oli alles 6km peal! Vähemalt 2km varem oleks pidand olema sellise kuumaga.
13km alguseks sai ka mulle selgeks, et plaanitud aega alla 1,20,00 täna ei tule ja ei hakanud end ribadeks jooksma. Sain kätte Frank Abneri, kellel samuti oli suht raskeks läinud ja kahekesi suutsime siiski mingisugust tempot lõpuni hoida ja mul õnnestus isegi noort kolleegi lõpuheitluses pisut edestada :)
24. juuni Võrumaa pikamaajooksusarja järjekordne etapp- Pulli järve jooks 7,2km kahel 3,6km pikkusel ringil.
Läksime Pärteliga jälle Kajarit ja teisi oma vanuseklassi kuuluvaid mehi kollitama :D
Rada oli orienteerujatele justkui loodud- juurikaid ja künkaid täis metsaalune, heinamaad, sillakesed, koduõued jne. Eesmärk oli meil ikkagi oma vanuseklassis poodiumile tulla ja püsida selle kandi mehe Mati Tiidu kannul nii kaua kui võimalik. Minul viskas pulsi juba esimese ringi keskel korralikult ülesse ja andsin seega alla. Pärtel püsis Mati kannul veel teise ringi keskelgi. Endal oli juba peale esimest 3,6 kilti nii raske, et päris ausalt mõtlesin, et tuleks maha. Aga kas tasus siis selle pärast sõita nii kaugele? Ok, kannatan lõpuni.
Nii raske pole mul veel kunagi olnud ja arvan, et ei ole ka kunagi :D
Kukutasin end peale finišijoont esmakordselt oma jooksukarjääri jooksul maha ja kosusin jalkamurul vist mingi paar minti :D
Täiesti ulme,et nii raske võib üks rada olla.
Oma vanuseklassis siis Mati ja Pärteli järel kolmas koht.
Kuna järgmine etapp- Uhtjärve jooks pidi veel raskem olema ja tegelt oli juba korralik väsimus võistlemisest ja töö ühildamisest siis otsustasin, et sel aastal seda sarja lõpuni ei tee, aga kunagi teen selle siiski ära! :)
Juuni lõpus otsustasin ära ka selle, et maratoni jooksen sel aastal Tallinnas 13 septembril ja edaspidi ongi treeningud selle mõttega ülesse ehitatud.
Juulikuus kogunes 333kilti ;)
Kohe augusti algul jäin kahjuks haigeks ja olin terve nädala pmst siruli :(
Palavikku nagu polndki, aga valulik kurk, köha, nohu ja üleüldine nõrkus välistasid igasuguse kvaliteettrennide tegemise. Paar korda sai sörkimas käidud, aga pulss ikka megakõrge. Kui muidu paned enne jooksmist vöö peale ja pulss mingi 58 siis nüüd 80 :(
20. augustil e siis juba sellel neljapäeval toimub Tartus Skechersi poolmaraton ja siis on näha mis jälje see nädalane viirushaigus jättis. Igatahes jooks saab olema peaproov Tallinna maratoniks ja seega tuleb täiega pingutada. Eesmärk sama mis ka Narva jooksu eel-joosta kiiremini kui 1,20,00 ja st katta stabiilselt kilomeetreid 3,48. Tehtav :)
Sõber lubas rattaga kõrval sõita ja joota. Loodame, et seekord ka ilm soosib hea aja jooksmist.
Ja Tallinna maratonile pääsesin lausa tasuta! :) Fb High5 Estonia lehel jagsin ja laikisin miskit ja loosiõnne naeratas :) Vahest ikka tasub osaleda mingis mängus ;)
Kuna just High5 on selle maratoni geelipartner siis olen pikkades trennides nende geele proovind ja kiidan heaks! Minu jaoks tunduvalt maitsvamad ja kergemini omastatavad kui SiS-i omad.
Selline väike ülevaade siis seekord ja järgmine postitus juba peale neljapäevast poolmaratoni.
No comments:

Post a Comment