Saturday, May 9, 2015

Parkmetsa, Vaskna ja Viljandi.

11.aprillil toimus kodulinnas Tartu jooksusarja avaüritus-7km pikkune Parkemetsa jooks. Võistlusele eelnenud nädalal sai tehtud 2 lõigutrenni ja nende põhjal olin veendunud, et suudan selle distantsi läbida stabiilselt 3,35km kohta. Kahjuks läks teisiti. Tegelt ei olnud juba soojenduse ajal õiget tunnet, aga ometi uskusin, et suudan eesmärgi täita. Esimesed 2 kilti läbisin ajaga 6,46 e 3,23km kohta ja sellega oligi otsustatud. Ma ju ei jookse isegi trennis tonniseid lõike nii kiiresti ja ei teagi mida mõtlesin. Tegelt ikka tean :) Plaan oli oma MV40 klassis pjedestaalile tõusta ja kuna kaks esimest meest- Košelev ja Lein on klass omaette siis Pärtel Piirimäe ja Tarmo Reitsnikuga võib heal päeval võistelda küll. Kahjuks rikkusin oma kiire algusega kõik ära ja viimased 4km oli jõhker kannatamine. Aeg 25, 33 ei olnud see mille järgi läksin. Olin enda peale väga tige ja lahkusin suht ruttu. Järgmisel päeval kodus korralik analüüs ja enam selliseid lollusi ei tee.
Edasi tegin korralikult trenni ja enesetunne aina paranes :)
22.aprill Võrumaa jooksusarja esimene etapp-7,5km pikkune Vaskna järve jooks. Kohale läksime Taavi ja Pärteliga ja autos sai juba taktika paika pandud, et alustame 3,40km tempos ja üritame joosta tõusvas tempos. Kuna Utarit ei paistnud stardis olevat siis plaan oli oma vanuseklassi esimesed 2 kohta ProRunnerile tuua :)
Peale esimest kilti olime u 29-30ndal kohal ja siis hakkasime  vaikselt tõusma. 5km tuli juba ajaga 3,34 ja väike grupike, kes meil seni kandadel püsinud, hakkas vaikselt maha jääma. 6km e raske munamäe tõus tuli 4,01km ja olime 9-10kohal ja kuna 2 eespool olevat noort kutti tundusid ikka väga kaugel olevat siis arvasime,et nendele kohtadele jäämegi, mis polegi ju paha.
Tegelikult ikka alahindasime end pisut. 7km tuli juba 3,33 ja viimased 500m 3,15km tempos. Viimase 500meetriga sõime noored kutid ära ja finišisirgel edestas Pärtel mind 0,4 sekiga. Ajad siis vastavalt 27,43,0 ja 27,43,4. Mõlemad väga rahul. Väga ilus medal oli ka :)
1.mai Ümber Viljandi järve jooks.
Jooksule koos Guidoga. Kuna startisime Tartust 9,00 siis kohal olime juba 10.15 ja aega kõvasti niisama molutamiseks. Vähemalt saime parklas hea koha :)
Tänu eelmisel aastal saavutatud 96.kohale sain loa startida eliitgrupist.
Erilist värskust polnud, aga aeg tuli lõpuks päris korralik-44,20 e vaid 10 sek kehvem kui eelmisel aastal. Koht aga oli eelmisest aastast tunduvalt parem-81.
Aastal 2009 seal esimest korda joostes sain 727 koha ajaga 55,30. Aasta hiljem juba 188.koht ajaga 47,26.
2011 aastal 172. koht ja aeg 46,51. 2012 juba 144.koht ajaga 46,46. 2013 aasta jäi vigastuse tõttu vahele.
Eelmisel aastal suutsin esisajasse joosta-96.koht ajaga 44.10.Tasuks kohamedal ja väga ilus jooksusärk. Mäletan, et olin väga õnnelik.
Seekord siis samuti kohamedal ja ka särk, mis seekord nii ilus polnd, aga kõlbab küll :)
Ja jooksuga rahul kah! :)
Homme siis juba 23,4km pikkune Tartu jooksumaraton mis kulge Otepäält Elvasse ja nagu eelmisel aastal plaanin selgi aastal aega alla pooleteise tunni. Eelmine kord läks liiga kiire alguse tõttu 21 sek üle :)