Sunday, February 1, 2015

22. Paju lahingu aastapäeva jooks.

Teist aastat järjest sai osaletud Valgas, 7km pikal Paju lahingu jooksul. Eelmisel aastal olin kuues ja lõpuaeg 26,18. Treeningpäevikust võib lugeda, et olin lõpus täiesti kustund ja pingutust hindasin kümnepallisüsteemis 10 :D Polnud veel kiirust koguma hakanud ja pingutasin ilmselgelt üle. Tookord oli väljas -12 ja tuulevaikne.
Seekord koos Margaga Tartust startides oli väljas 2 plusskraadi ja jõhker tuul koos tugeva lörtsisajuga. Ei tundunud just eriti tark mõte minna ja tegelt polnud ka 100% kindel, et ikka tahan sellise ilmaga joosta. Poolel teel Valka sadu lakkas, aga maantee tundus ikka libe olevat.
Igatahes jõudsime ilusti kohale ja seal õnneks kah enam ei sadanud. Tuul oli siiski küllaltki tugev. Spordihallis riiete vahetus ja seejärel viis korraldajate transport meid starti. 3km soojendusjooksu+ jooksuharjutused ja kiirendused ja starti. Soojenduse ajal sai juba selgeks, et on korralik vastutuul ja kindlasti tuleks sobivas grupis joosta. Jooksjaid oli kogunenud starti u 70.
Alguses mõtlesin küll, et paneks koos Mikuga ajama, aga krt teab mis vormis see noormees hetkel on ja otsustasin et seekord hullu ei pane ja hoian pisut madalamat profiili :)
Oma esimese lõigutrenni peale 4.okt joostud Tartu linnamaratoni tegin alles sellel teisipäeval- Tü hallis 6x600+400m ja ilmselgelt sai liiga kiirelt pandud, sest taastusin 2 päeva sellest. Seda kõike arevesse võttes otsustasingi, et olen omas grupis ja võitlen MV 40 esikoha eest( jah, sellel aastal kuulun just sellese gruppi)
Meil tekkis 8-meheline grupike mida alguses vedasin vaheldumisi koos Kalvi Reivelti ja Veiko Ardeliga. Peale neljandat kilti vedasin ainult mina ja suht rõve oli ikka vastutuules panna. Tempo hoidsin just sellise nagu tahtsin e hullu panna otsest vajadust polnud. Lõputõusu tipus e u 700m enne finisit tegin äkilise kiirenduse ja ülejäänud 6 meest jäid iga sammuga maha. Eesmärk sai täidetud ja vanuseklassi esikoht oli käes!
See oli esimene jooks uue klubi värvides. Detsembri lõpus liitusin Viljari ja KadiLiisi loodud ProRunneriga. Kuigi klubi asutati alles detsembri alguses on tänaseks juba sellega liitund 51 väga toredat inimest! Viljar annab lisaks kahel korral nädalas Tartus toimuvatele trennidele ühistrenne ka Jõgeval ja Tallinnas.
Ise üritan ka ikka korra nädalas ühistrenni jõuda. Juba teiste pärast tasub minna. Mäletan, et kord oli suht väss peal, aga trenni jõudes ja rõõmsate nägudega kaaslasi nähes oli endalgi väsimus koheselt kadunud ;)
Ja klubivärvid on superkenad- ereroheline-must :)
Tagasi Paju jooksu juurde.
Kokkuvõttes olin viies e siis koht parem kui eelmisel aastal. Aeg oli poolteist mintsa kehvem, aga ma tõesti ei tahtnud end päris sodiks joosta nagu eelmisel korral. Küll kevadel veel jõuab seda teha :) Lõpuaeg siis 27,42 ja hinne kümnepallisüsteemis pingutusele 7.
Peale minu olid kohal veel 3 Prorunnerit-klubiga ametlikult liitunud Marika sai naiste 35 klassis esikoha ajaga 35,01!
Iga nädal Prorunneri trennis käiv Marga saavutas esikoha naiste absoluutklassis ajaga 32,53! Samuti iga nädal ühistrennides käiv Helle oli naiste arevstuses neljas ajaga 33,44
Ilma vastu ei saa keegi, aga kõik ülejäänud asjad e jooksu turvamine maanteel, toitlustus, pesu (saun) auhinnad olid kõik tasemel ja mingit registreerimistasu ka ei ole. Mis sa veel ihkad! Suured tänud korraldajatele ja jõudu & jaksu edaspidiseks.
Soovitan kõigile oma talvist vormi järgnevatel aastatel just sellel jooksul testida.
Igatahes oli mõnus kiire sutsakas vahelduseks päris ok. Sai oma hetkeseisust aimu ja nüüd edaspidiseks plaane tegema.
Kui end kokku võtan siis kriban ka oma vahepealsetest tegemistest eelmisel aastal joostus Tartu linnamaratoni ja Paju jooksu vahepeal :)
Seniks kõike mõnusat.Nautige veel talve kuniks seda on ja tulge ikka Prorunneri trenni ka :)
Tänu finišis olnud sõbrale ka mõned pildid

4 comments:

  1. Aitäh, Hanno! ;) Järgmine start ilmselt Parkmetsa jooks ja ega hetkel polegi veel suuremaid plaane seadnud. Suuremaid sarju väldin ;)

    ReplyDelete