Monday, January 4, 2016

Võistlused oktoobris.

Kõigepealt HEAD UUT(JOOKSU) AASTAT kõigile kes siia mu blogi lugema sattuvad!
Mõtlesin, et paar aeg on võtta kokku eelmise aasta oktoobri võistlused :D
3.okt Tartu Linnamaratoni poolik
Mõte seal osaleda hakkas vaikselt tekkima juba Elva meejooksul, kui Tiit rääkis et läheb. Taavi kah käis ühistrennis peale, et mine, mine, sa heas vormis jne :D Nädalake enne võistlust otsustasin siis, et lähen. Kahjuks selgus, et stardimaks juba mingi 50 ja see juba ikka väga kirves. Kadiliisi haigestumise tõttu sain temaga ära vahetada ja ikkagi minna :) Plaan muidugi joosta alla 1:20
Kuigi oli väga tuuline siis otsustasime klubikaaslaste Tiidu, Jannese ja Ahtoga, et ikkagi üritame head aega. Esimesed 3km olime neljakesi veel ilusti kümneses grupis koos. Siis jäi Ahto maha. 5km aeg oli juba selline, et kui kohe jalgu kõhu alt välja ei võta siis ei tule siit midagi. Läksin gruppi vedama ja peagi tekkis mul nende ees mingi 40-50m edumaa. 10km peal oli vahe nendega sama ja aeg selline, et ei tule täna rekordit. Võibolla ei olnud veel täielikult ära taastunud kolm nädalat tagasi joostud maratonist, aga vähemalt minu jaoks oli põhiprobleemiks siis tugev vastutuul. Üksi seda murda oli suht raske, kuna lihtsalt ei ole nii tugev. Veel.
Vähemalt ei kahetse, et tegin selle äraminekukatse. Sain teada oma tugevatest ja nõrkadest külgedest ;)
14km paiku möödus Jannes ja üritasin teda mitte väga kaugele lasta. Paar kiltsa hiljem tuli Tiit oma grupiga. Ergutasin teda ja võtsin grupi sappa. Püssika tõusul sain uuesti Jannesest ja ühest kutist mööda, aga Tiidu grupp jäi püüdmatuks. Lõpuaeg 1.21.56 ja 16.koht. M 40 vanuseklassis tuli esikoht, aga suurtel jooksudel jäävad vanuseklassid õnnitlemata. Väga hea meel on Tiidu üle, kes jooksis uueks isiklikuks rekordiks 1.21.41. Sellel aastal paugutab ta ilmselt juba 1,18 kanti :)

9-11 okt toimus Käärikul, Marguse puhkekeskuses ProRunneri sügislaager.
Lisaks jooksutrennidele, Anni antud tunnisele Yoga Funkile, Kristjani juhendamisel paaritunnisele DiskGolfile ja paljule muule lõbusale toimus teisel päeval e 10 okt klubisisene 6km jooks.
Algul panime Ermo ja Raineriga plaani paika küll, et jookseme koos ja viimasel kiltsal kukume liduma a nii kui Viljari antud stardipauk kõlas pani Rainer kohe minema :D Saime ta siiski õnneks peagi kätte ja hakksime isegi vaikselt edumaad tema ees kasvatama. Poolel maal peale järjekordset tõusu oli Ermo läind ja nii me siis korralike vahedega üksteise ees ka lõpetasime. :)
17okt. Ihaste. Jürka jooks. ( Jüri Stabrovski mälestusvõistlus)
Olin seal juba kolmandat aastat ja seekord eesmärgiks oma vanuseklassi võit. Soojenduse ajal märkasin, et ka Utar stardis ja mõttes hakkasin vaikselt juba teise kohaga leppima, sest siiani oli ta ikka minust kindlalt parem olnud.
Stardist pani üks noor kutt oma oma teed ja mina,Rainer, Utar + veel kaks noort kutti hakkasid teda nö taga ajama :) Joosti 3x1,7km ringil. Põhiliselt tegi ees tööd Utar ja tempo oli suht ok. Teise ringi lõpus noored kutid tänasid viisakalt ja kiirendasid pisut. Rainer jäi omakorda minust ja Utarist pisut maha. Kolmanda ringi algul Utar tiba kiirendas, aga võtsin väljakutse vastu. Nii panime õlg-õla kõrval kuni lõpuni jäi u 400m. Olin juba varem otsustanud, et seal spurdin ja nii ka tegin. Minu õnneks tal jõudu kaasatulemiseks ei jätkunud ja M40 klassi võit kuuluski mulle!
Kuna juba suvel hakkas parem jalg pisut tunda andma siis edasi tegin paaril nädalal vaid mõned 10-14km pikkused jooksud ja andsin jalale 3 nädalat puhkust. Sel ajal põhiliselt ratast ja jõuharjutusi oma keharaskusega. Kahjuks uuesti jooksmisega alustades lõi jälle valu välja. Jooksmise ajal ei sega, aga enne ja pärast on valulik. Mis jooksmisega tekkind kaob jooksmisega? Igatahes ootan MRT aega ja siis näis. Kui ikka joosta saab siis ei tohiks midagi väga hullu vast olla. :)
Detsembris kogunes 303km. Põhirõhk siis muidugi rahulikus tempos jooksul. Kord nädalas kindlasti toomel mäetrenn+ harjutused treppidel. Kord nädalas ühistrennis lisaks fartlekile loendamatul hulgal kasulikke jooksuharjutusi ja lisaks 5kg topispalliga mõnusad harjutused :)
Eile tuli siis lõpuks ka lumi maha ja kasutasime kohe Tiidu ja Raineriga juhust ja läksime sumpasime 22km :D
Konkreetseid plaane veel selleks aastaks paika pole pannud,aga küll nad veel tulevad. Õnneks on ka talvel juba piisavalt võistlusi, et hetkevormi testida. Kui väga külm ei ole siis plaanis osaleda 31 jaanuaril Valgas, 7km pikal Paju lahingu jooksul. Seal võib ilmselt rahul kui ennast ribadeks jooksmata suudaks algusest lõpuni hoida 3,50km tempot. Kiirustrenne enne veebruari lõppu pole otseselt plaanis tegema hakata ja see 3,50 oleks väga super.
Ok, aitab jutust! ;)
Olge mõnusad, tehke trenni ja nautige ikka talvemõnusid ka! Mina lähen kindlasti sel nädalal kelgutama ;)

No comments:

Post a Comment