Sunday, September 20, 2015

Minu viies maraton ja Elva meejooks

Maratoninädalal tegin vaid 2 trenni, sest tähtis ikkagi puhanuna hooaja tähtsamasse starti minna.
8. sept tammal rahulik 10km 4,52 km mille lõppu 5x200m rütmijooks/200m sörk.
11.sept 6km kerge sörk 5,15km.
12. sept 10.30 bussiga Tallinnasse kus Nõmmel, Pireti õe juures terve korter minu päralt :)
Viskasin asjad korterisse ja seejärel bussiga võistluskeskusesse staffi järele. Asjad käes ja kuna kõht tühi siis võtsin pasta ja väikese pitsa võistluskeskuse lähedal asuvas Mauruse pubis. Kuidagi uimane olek oli ja mõte sellest, et peaks veel ise õhtul miskit süüa vaaritama ei olnud eriti ahvatlev siis käisingi Solarises ja ostsin valmistoitu. Tatar, kotletid, banaanid, sefiirid, marmelaad, leib, sai, viinamarjamahl.
Nõmmele tagasi ja poolteist tundi und. Siis mingi paar tundi raamatu seltsis ja õhtul tuli ka Piret ;)
22.00 öörahu ja unega polnd probleemi.
05.15 äratus. Puder tulele. Vannitoa protseduurid. Sööma.
07.44 bussiga sõitsime linna ja kahekümne minutiga kohal.
Asjad klubi telki ja riietuma. Põlved perskindoliga kokku, mõned kohad vaseliiniga ja soojendusele :)
Ja oligi aeg asuda stardijoone taha. Hannoga veel mõned naljad ja läks!
Peas kumisemas The Suni laulusõnad "Start juba kõlas, ootamas finiš on ees" hakkasin liikuma oma eesmärgi poole.
Säärelihased olid eest suht kanged miskipärast, aga õnneks mingi 20 minutilise jooksu järel hakkas asi paremaks minema.
Hanno ütles küll stardis , et ma talle sappa võtaks, aga olgem ausad, see oleks mu surm olnud :D Maratonil minust täna veel Hannole vastast pole. Õnneks mul piisavalt juba aru peas ja liikusin oma tempos üksinda kuni 14km-ni.10km vaheaeg 41,50 e 40 sek kavandatust kiirem. 14km-il sain kätte ühe viiese pundi kus ka õrnema soo esindaja Mari Boikov.
15km-il võtsin ainsa rajale võetud High 5 marjamaitselise geeli...nämma. Jõudu tuli kohe juurde ;)
Igatahes selle pundiga kulgesime koos järgmised 16km ja see tempos sobis mulle ideealselt kuna olin endale püstitatud eesmärgist pidevalt 2 mintsa ees :)
21,1 aeg 1,27,44 e poolteist mintsa graafikust ees. Kuna lõpp nagunii raske siis kuluvad need sekundid marjaks ära :)
Piret andis poolel maal veel 4 High5 geeli ja lasingi kohe teise käiku. Tunne oli tegelt enam-vähem, ei olnd väga raske, aga ka mitte väga hea enesetunne. 26ndal võtsin kolmanda geeli. Järgmise kiltsa alguses tuli esimene raske hetk, minu grupp sai hetkeks mingi paarikümnemeetrise edumaa, aga suutsin selle siiski kohe tagasi võtta. 30km juures panid 2 meest meie grupist tempot juurde ja läksid. Mina nagu omast arust juurde ei pannud aga teised kaaslased jäid minust maha. 30km vaheaeg 2,04,53 e graafikust ees juba üle kahe minuti :)
31km peal neljas geel. Tunne veel suht ok, aga teadsin et maraton algab alles 35ndast.
36 peal võtsin oma viimase geeli mis kofeiiniga. Km hiljem hakkas juba raskeks minema. Kui 2 ratturit möödasõites rääkisid, et teevad kohe-kohe saabuvale Raiole joogipunkti siis tuli esimest korda meelde, et meil ju tema forell vahele pandud ja tuli ikka pinguta. Selja taha ei julgenud igaks juhuks vaadata :D
Munakivitõusul oli Erki ergutamas ja see andis palju juurde, samuti Oti ergutus silla peal.
Peagi avaneski lõpusirge ja üritasin teha veel ikka väikese lõpuspurdi ka :)
2:58:11! Unistus sai teoks!
Maratonitelgis 3 topsi ülimaitsvat kisselli ja pasta, kott muud head paremat täis ja klubi telki. Üksteise tunnustamine ja õnnitlemine ja Kalevi spordihalli pessu.
Väga palju rahvast õnneks polnud ja sai rahulikult duši all 15 mintsa vaheldumisi külm-kuum vesi jalgadele lasta.
16.15 juba bussiga Tartu poole.
Õhtul korralik rullimine ja veel veeprotseduure jalgadele.
Järgmisel hommikul ei olndki kõige hullem. Reielihased eest ja säärelihased tagant pisut valusad, aga ei midagi hullu. Tammal paljajalu jalkamurul 20mintsa sörki+ rullimine ja venitamine. Jälle külma-kuuma vee mõnud+ korralik saun ja järgmisel hommikul kõik superhää :)


Elva meejooks .
Neljapäeval tekkis mõte, et võiks ka kiirematele lihasgruppidele meenutada, et nad olemas on ja otsustasime Tiiduga, et osaleme laupäeval Elva parkmetsas toimuval 2km pikkusel meejooksul.
Start Tartust juba 9.30. Kohapeale selgus, et kuigi 11 pidi algus olema siis tegelt kõigepealt ikka lastejooksud ja siis alles meie kord. Tegime siis soojenduse 2x e jooksime selle 1000m ringi 4x läbi :D
12.00 oli start ja kuigi olime pannud paika plaani, et Tiit võtab minu sappa siis tegelikult läks nii, et tõmbasin juba esimesel tõusul end korralikult kinni ja ega Tiit enam tagasi ei vaadand :)
Kokkuvõttes sai Tiit 4.koha ajaga 6,51 ja mina 6.ajaga 6,58, aga oma vanuseklassi võit ja meevarud said täiendust veel ühe kilo võrra :)
Au ja kiitus korraldajale, Marek Pihlakule, kes pmst üksinda seda asja üleval hoiab ja isegi stardimaksu pole sellel üritusel, mis toimus juba 14.korda! Tiiduga sai pärast arutatud, et täiskasvanutel võiks kasvõi sümboolsed 2 euri osavõtutasu olla.
Igatahes meile jooks meeldis ja saime teada, et jõuame vajadusel kiirelt liikuda küll :)
Suured tänud ka Margitile suurepäraste piltide eest! ;)


1 comment:

  1. Kaitz, esimest korda teha maraton alla kolme tunni on ikka võimas emotsioon! Sobivaima maratonitempo suhtes oled alati realistlik olnud, parem enesekindlalt 2:58 kui liigse riski peale minna. Aga nagu tead, isu on täitmatu ja väga varsti oled minuga kambas ründamas 2:50 piiri. Pne seda tähele! ;-)

    ReplyDelete