Friday, September 26, 2014

Ööjooksust, Suvejooksust ja Elva järvedejooksust.

Vahepeal on suvi läbi saanud ja alanud sügis. Võtan lühidalt kokku oma viimased 3 suvel tehtud jooksu.
Suve põhieesmärk oli Rakvere ööjooks e poolmaraton. Toimus see 16 august. Neli päeva enne seda viimase lõigutrenni lõpus lõi parema jala tagumisse reielihasesse tugev valu. Käisin füsio juures mudimisel ja lasin ka teibi peale panna. Kaks päeva jooksmas ei käinud ja päev enne ööjooksu tegin tavalise võistluseelse soojenduse mille sees ka mõned kiirendused. Nende ajal jalg tunda ei andnud ja ei olnud miskit hullu ka Rakveres soojendusel. Esimene valusähvatus tuli aga juba kolmandal kildil, mis õnneks aga sama kiirelt taandus. Seitsmendal oli juba pisut tugevam valu ja 13 kildil oli selge, et ega see valu enam ära ei kao. Sinnamaani olin päris hea grupis koos Pärtel Piirimäe ja veel nelja mehega. Tegime kordamööda tempot ja oli suht mõnus joosta. Sealt edasi muutus jooksusamm pigem lonkamiseks ja raske oli end niimoodi edasi vedada, aga kus sa seal ööseö pärapõrgus ikka lähed :) Seda kõike arvestades on tulemus 1.20.55 päris ok ja ikkagi minutiline rekordiparandus. Plaan oli küll joosta kiiremini kui 1,20,00 aga pole kindel kas suutnuks seda siis kui poleks valu olnud, sest organism pole ikka öösel sellise tugeva koormusega harjunud.
Peale jooksu sai ka otsustatud, et sellisel üritusel ma enam kindlasti ei stardi. Miks?
Sest kuigi üritust oli kõvasti promotud oleks oodanud ka vägevat korraldust ja seda polnud.
Ainult korralagedus. Esimene ebameeldiv üllatus oli see, et väga paljud olid oma särgiga stardis kuigi kodulehel oli selgelt öeldud, et starti pääseb AINULT ööjooksu särgiga. Seal selgus, et eliit võib ka oma särki kasutada. ??? Kes siis on see Eliit? Kas sinna kuuluvad siis tõesti ka need, kes mulle, tavalisele harrastajale mitme minutiga kaotavad? Igatahes ajuvaba.
Kohe järgnes teine ebameeldiv üllatus. End nö lahti joostes ja seejärel starti siirdudes tegid stardilindi ees seisvad turvajad selgeks, et kui tahad esiritta pääseda tuleb siseneda stardioridori kuskilt tagantpoolt, sest kõik kes ees olid seda teinud????? Neile oli antud selline käsk. Millagi tuli kohale ka peakorraldaja ja ütles, et tema pole sellist käsku andnud ja võib ikka eest minna.
Mingi neljanda kiltsa alguses olid väravad kus lasti ülevalt korralikult tossu nii et mitte muhvigi näha ei olnud. Kuna olime sel hetkel vähemalt 10 liikmelises grupis siis tuli lihtsalt seisma jääda, et mitte kellegile otsa joosta.
Rajanäitajaid oli väga vähe ja suht raske oli niimoodi öösel orienteeruda. Kahes kohas oli reaalne eksimisvõimalus.
Tartu Suvejooks 10km
See tomus 20 august ja tegelt polnud veel hommikul ärgates kindel, et lähen. Eelkõige just selle tagumise reie pärast. Peale sööki otsustasin, et ikkagi lähen, aga hullu ei pane ja naudin jooksu ja testin ühtlasi ka jala olukorda.
Enamus distantsist rahulikult kahe esimese naise seljataga ja jooksu kah rahulikult võtva Mikk Lauriga nalja visates :) Kolma kiltsa enne lõppu arvas Mikk et tempo ikka pisut aeglane ja pani minema. Ise tiksusin samamoodi lõpuni ja sai pisut Gretele kah võidu juures abiks olla :) Mõnusa jooksukese tulemus 38,31 andis suurepärase 16.koha.
Väga-väga hästi korraldatud jooks! Absoluutselt kõige peale on mõeldud. Isegi metsa vahel olid puujuurikad fosforvärviga üle lastud :) Super! Selle sarja korraldajatelt võiksid kõik teised õppida!
Elva järvedejooks 7,2km
See oli kolmest etapist koosneva Elva jooksusarja viimane osavõistlus. Olin kahe etapi kokkuvõttes kolmas ja võimalus pjedestaalile tõusta oli päris suur :)
Sain sellega ilusti hakkama. Põnevas lõpuheitluses õnnestus üks noor konkurent ka nö seljatada ja selle üle kah väga hea meel! Aeg oli sama mis eelmisel aastal e vähemalt kehvemaks ma muutund pole :)

Minu järgmine võistlus tomub juba nädala pärast e 4 okt Tartu Linnamraton. Jah, ma lähen jooksma oma elu neljandat maratoni. Kindlasti tuleb see paljudele üllatusena, sest olen varem rääkind, et maratoni ma kindlasti niipea ei jookse jne. Lõplik otsus sai tehtud juba tegelt enne Rakvere poolmaratoni, aga avalikult ütlesin selle välja alles septembris :) Maraton toimub Tartus juba kolmandat aastat järjest ja patt oleks ju jooksmata jätta kui see sulle lausa koduõuele kätte tuuakse :)
Sellel ajal kui enamus jooksis Tallinnas maraoni e siis 14 sept, tegin mina viimase pika jooksu-33km tõusvas tempos. Neli päeva hiljem tammal 4x3km ja need trennid andsid lootust, et 4,30km tempos peaksin ikka algusest lõpuni ära kestma e siis prognoositav lõpuaeg 3,09,00- 3,10.00
Hoidke siis mulle ikka pöialt ka ja muidugi nautige värvilist sügist! ;)


5 comments:

 1. Kaitz, ära nüüd lati alt läbi jookse. Selle aasta liikumiste pealt peaks kodulinna maratonil 3:00 täiesti tehtav olema! Kui jalg uuesti vinks-vonks on! Okas päkka igal juhul!

  ReplyDelete
 2. Lati alt läbi ei jookse :) Lihtsalt minu ettekujutuse järgi peaks maratoniks ettevalmistus olema kindlasti teistsugune kui minul hetkel on. Treenin 5x nädalas ja nii andekaks ennast ei pea, et suudaks nii vähese treenimisega joosta maratoni alla kolme tunni :) Igatahes annan kindlasti endast parima ja sõprade & tuttavate kaasaelamine annab kindlasti lisajõudu! Sa Hanno paned ikka korralikult hullu! Alles tegid super maratonitulemuse ja täna juba lidud ekidenil! Jõudu & jaksu sulle edaspidiseks ja võistlustel näeme! ;)

  ReplyDelete
 3. Kiiruslik baas on sul olemas. Maraton on võimalik alla 3 tunni joosta nii, et jooksed kuus max 200km ning ei tee 3 kuu jooksul ainsatki üle 15km jooksu.....mina tõestasin seda SEB maratonil. Tõsi sõitsin lisaks iga päev 40km ratast.

  ReplyDelete
 4. See tänane polnud jooksmine, pigem vastutuult kooberdamine. Maraton selgelt jalgades. Aga Lauril õigus, sul on tänavuse liikumise põhjal põhjust senist isiklikku oluliselt parandada. Aga oled alati osanud organismi kuulata, alguse ahnuse osas pole sind mõtet hoiatada. Aga kui poole peal tunne tõesti hea on, siis vajuta julgelt. Sul on hea tulemus jalas olemas.

  ReplyDelete
 5. Eks näis mis saab, aga hetkel isiklik rekord 3,21 ja kui see mingi 11-12 mintsaga löödud saab siis väga rahul! Üritangi joosta nii, et teine pool saab kiirem. Igaks juhuks on graafik tehtud nii 4,15km tempos jooksmiseks kui ka siis 4,30km. Tempomeister Pirksaarega kindlasti kaasa ei lähe ja nuh jooksen vastavalt enesetundele. Ilmatedade lubab hetkel vaid 6-7 kraadi sooja ja tuleb tõsiselt mõelda kuidas riietuda. Tahaks lühikeste pükstega minna, aga põlve pärast ei saa riskida. Natuke liiga jahe. Mäletan, et Viljandis oli kah u 5-6 kraadi ja peale lõppu andis põlv kohe tunda. Soojemate ilmadega kõik õnneks ok. Igatahes tänud julgustavate sõnade eest mehed! :)

  ReplyDelete