Friday, January 31, 2014

Jaanuar

Täna siis jaanuari viimane päev ja kuna eile algas Hiina kalendri järgi Hobuse aasta siis Head uut aastat teile! :) Väike teemakohane lugu kah: http://www.youtube.com/watch?v=aLYVOb6JSx8
Ise sain jaanuaris vaevalt nädalakese trenni teha kui jäin haigeks ;( Valulik kurk, jõhker nohu ja ka pisike palavik. Hulluks tegi asja see, et kogu aeg oli selline rõve uimane ja nõrk olla ja tahtsid ainult magada. Kaks päeva käisin niimoodi ka tööl, kuid siis loobusin ja otsustasin haiguse ikka korralikult välja põdeda. Arsti juures sai kah käidud, tehti vereproovid, südamefilmid, kuulati kopsu, aga õnneks midagi hullu ei avastatud ja oligi lihtsalt mingi hingamisteede haigus, mille väljaravimiseks ainuke viis oligi täielik puhkus.Seega sinine leht töölt ja loomulikult ka ei mingit trenni. Muidugi jama, et haigus kallale tuli, aga Piret ütles selle kohta vääääha hästi u nii, et väga paljud on aastas korra haiged ja mõtle kui hea, et sa said selle kohe aasta algul ära põdeda :) Nii tulebki mõelda ja kõik ok! ;)
Viie päevaga sain enam-vähem normi ja siirdusin tööle tagasi. Vaikselt sai jälle ka jooksma hakata. Õnneks sel aastal pole siiamaani lumega õnnistatud ja Raja pargis pehmel pinnasel 1,5km pikkusel ringil saabki enamuse kilomeetreid läbitud.
Algselt olin plaaninud minna talvist vormi testima Vinni-Rakvere jooksule, aga kuna vahepeal olin haige siis ei näind sellel mõtet ja võtsid hoopis uue sihi- 26 jaanuar Valgas Paju lahingu aastapäeva jooks.
Marika kaudu sai koha sõjardite bussile ja päris vaffa seltskond oli :)
Jooks ise oli 7km pikk, aga väga nüri-rada kulges tuimalt mööda maanteed. Veel nüridam jooks on ainult Paide-Tyri ja seda sellepärast, et see poole pikem :)
Õnneks oli tuulevaikne ilm ja seepärast ei tundunud ka -13 kõige hullem.
Sain 6.koha ajaga 26,18 ja muidugi väga rahul. Olin seadnud eesmärgiks 26,50 e siis staabiilselt 3,50km ja see sai korraliku varuga alistatud. Peale esimest kiltsa olin üheksas, poolel maal kaheksas, poolteist kiltsa enne lõppu tõusin veel koha võrra ja lõpusirgel suutsin ühest noorest konkurendist veel mööduda :) Finišisse oli ka sõber Juri oma emaga tulnud ja ilmselt see teadmine, et sõber ootab, lisas pingutamiseks jõudu juurde :). Imestan, et suutsin nii kiirelt selle raja läbida, sest kiirust pole eriti ju veel arendama hakanud. Muidugi olen kord nädalas ikka Fartlekki pisut jooksnud, aga nii kiire aeg ikka meeldiv üllatus :) Tegelt oli sellise tulemuse jooksmine ikka korralik eneseületus ja veel kolm päeva hiljemgi tundsin, et pole korralikult ära taastund. Õnneks neljapäevaks oli juba ok :)
Fartlekki dets-jan teinud kahte varianti. Ühel nädalal vastvalt enesetundele 12-15x 1min kiirelt/ 2min sörk ja teisel nädalal 8km nii, et 1,3,5 ja 7km 2x40m põlve ja sääretõstet ja 2,4,6 ja 8km 4x40m spurti. 
Treeningi 5x nädalas niimoodi, et pühapäeval pikk rahulik jooks 15-20km kesk pulsiga 140, teisipäeval fartlek ja ülejäänud kolmel päeval kah rahulik jooks, mille lõpus vahest rütmijooksud või tõusva kiirusega jooksud nt 5-8x 100m.
Pikka jooksu tempo oli viimati 5.10km ja loodetavasti see kevadel vähemalt 5,00 :)
Võtan asja rahulikult ja mõistusega ja ei näe põhjust enda nö tapmisel. Mõnes mõttes on ilma kindla kavata isegi parem treenida.
Eile läksin üle pika aja halli jooksma ja hakkan tasapisi kiirust seal koguma. Ei näe erilist mõtet väljas -15 ja enam kraadiga lõike joosta kui tugev ja jäine tuul teeb ilma veel külmemaks. Niisuguse ilmaga lõhub väljas vaid enda tervisest mittehooliv inimene.
Sel kuul käisin jooksmas 20x ja kogunes 255km. Üritan ka edaspidi 250-300km kuus joosta ja järgmine start ilmselt aprillis, Parkmetsa jooksul. Vahepeal üritan ikka ka midagi kribada :)
Olge mõnusad!

No comments:

Post a Comment