Monday, December 30, 2013

Ikka jooksurajal ;)

Kuna viimasest postitusest on juba jällegi pool aasta möödas siis kindlasti need kes mind ei tunne ja seda blogi lugema sattuvad, arvavad et vaevalt peale oppi enam joosta viitsin. Tegelt on ikka teisiti ja jooksen õnneks endiselt :)
Peale oppi tegin usinalt kuu aega erinevaid harjutusi ja 10 päeva peale lõikust hakkasin juba vaikselt ka rattaga sõitma. Pisut enne jaanipäeva tegin ka esimesed jooksusammud jalkamurul. Mäletan, et korralik kartus oli ikka sees ja hoidsin teadlikult jalga. Algul esimesed 2 nädalat sörkisin ja kõndisin vaheldumisi kuni 6 km ja lisaks ka tunnikese ratast. Kolmandal nädalal juba sörkisin korraga 3-8 km+ tund ratast. Kuigi ise ei tundnud, et oleks üle pingutanud siis põlv arvas kahjuks teisiti ja lõi mingi põletikku sisse ;(
Nädal aega 3x päevas kanget valuvaigistit Diclofenac ja põlvele ainult rahu.
Seejärel 4 nädalat väga rahulikult jalkamurul ja paljajalu sörk+ kõnd vaheldumisi. Algul 30 sek/ 30 sek ja tasapisi järjest rohkem. Neljanda nädala lõpuks 4 min sörk/ 30 sek kõnd. Niimoodi treenisin ülepäeviti. Lisaks muidugi jõutrenn ülakehale ja loomulikult ka jalgadele. Tunnike rattasõitu jooksuvabal päeval.
Augusti keskel jooksin juba 8-12km korraga ja kuna millegi üle enam ei kurtnud siis otsustasin startida Tartu suvejooksul, mis oli 10km. Eesmärk oligi teada saada kui kiiresti ma suudan joosta kui pole pool aastat kiiremaid liigutusi eriti teinud. Mõtlesin et 42.30 e 4,15 km jooksen ikka ära.
Tulemus tuli tunduvalt parem! 40,21 ja 20.koht! Olin väga-väga õnnelik :) Jalg ei teinud valu ja siit saab ainult paremaks minna ja otsustasin, et hakkan valmistuma 5.oktoobril Tartus toimuvaks 10km linnajooksuks, kus eesmärk püstitada isiklik rekord, mis siiani 37,23.

1. sept käisin Pärnus Jaansoni Kahe silla jooksul ja endalegi üllatuseks jõudsin esisaja sisse. Täpsemalt 96. koht ajaga 35,19. Ja sain ka sajale paremale mõeldud jooksusärgi. Eelmisel aastal läksin särgi järele ja sain sokid. Sel aasta siis vastupidi. Kilomeeter enne lõppu olin 106. kohal, aga kuna vahed eesolijatega väga suured ei olnud siis otsustasin, et võtan selle särgi ära ja andsin endast maksimumi. Olin finišeerides päris läbi ja suht sitt oli olla. Seepärast ei osanud algul ka rõõmustada.

Edasi tegin trenni ühe H.Lembergi kava järgi, mille leidsin ajakirjast. Tegelt sisaldas see ainult juhiseid kuidas kiirus vajalikuks võistluseks ülesse saada ja oli kuue nädala peale jaotatud lõigutrennid e siis 1 trenn nädalas. Ühe korra oleks pidanud ka tugevama tempojooksu tegema, aga ei julgenud veel põlvele nii palju koormust anda. Treenisin niigi 4-5x nädalas ja juba siis andis ta vahest tunda.

28. sept oli hea võimalus enda hetkevormi kontrollida Tallinnas, Eesti meistrikatel ekidenis. Suur au oli, et Fb tiim otsustas just minu võiskonda arvata teades et pole just kõige teravam. Oma 5km etappi läksin jooksma teadmisega, et 18.20 pean ära jooksma. Jooksin 18,13 ja seega uus isiklik rekord. Rahul. Terve distantsi jooksin üksinda ja kuigi mulle see meeldib siis seekord oleks konkrentsi vajanud, et teisel ringil rohkem pingutada.

5.oktoobri hommikul olin päris kindel, et jooksen uue rekordi ja ehk isegi 37,00.
Kõik algas kenasti ja püsisin uue rekordi graafikus kuni 6.kilomeetri alguseni. Siis läks ootamatult raskeks ja lõpuni oli selline loll kangutamine. Tulemus oli 37,46 e minut parem kui eelmisel aastal samal rajal ja ligi kolm mintsa parem kui augusti lõpus suvejooksul, aga see polnud see mille järgi läksin. Lõppkoht oli 14.
Pettumus.
17.okt Ihastes Jürka jooks. Korraldatakse kunagi avariis hukkunud jooksja Jüri Stabrovski mälestuseks.
Distantsiks 5,3km mis jagatud võrdselt kolme ringi peale. Stardis vaatasin hindava pilguga konkurendid üle ja kuna suuri ässasid ei silmanud siis peaks esiviisikusse ikka jooksma.
Tuli 3 koht ajaga 18,59. Jäin rahule. Auhinnaks seljakott, vöökott ja soe müts ;)

3.nov Elva jooksusarja viimane etapp- Järvede jooks 7,2km. Joosta tuli kaks 3,6km ringi ja enamus rada metsavahel. Aeg 26,34 e 3,41km ja võib rahule jääda küll. Mõlemad ringid suutsin joosta võrdse ajaga ja arvestada tuleb ka seda, et tuli suht ettevaatlikult joosta, et mitte libedatele juurikatele koperdada, neid oli terve metssaalune täis. Olen seal sarjas ka varem võistelnud ja järgmisel aastal tahaks selle väga hästi korraldatud sarja jälle ka täismahus kaasa teha.

Hetkel treenin 5x nädalas ja kindla kavata. Tahan teen fartlekki, tahan jooksen pikka ;)
Kuna maratoniks ei valmistu siis minu pühapäevane pikk jooks on 15-20km pikk ja sellest piisab ilusti :)
Üks kord nädalas tunnine fartlek ja teistel päevadel kah rahulik jooks mille lõpus kas rütmijooksud või tõusva tempoga jooksud. Lisaks tuleb muidugi ikka korralikult jõuharjutusi ka teha ;)
Ilm on ikka superhea ja jooksjaid soosiv. Täna 30 dets nt Tartus +6
Mõnus, et saab Raja tn pargis pehmel pinnasel treenida. Asfaltit ei taha niipea näha ja järgmisel aastal kavatsengi rohkem osaleda maastikujooksude sarjades ( Elva, Valga, Võru)
Kuna ka talvel on iga kuu mõni võistlus siis võimalik, et vahest tuleb tahtmine hetkevormi  testida ;)
Üritan edaspidi ikka korra kuus siia miskit kribada.
Head aastavahetust kõigile ja....jooksurajal näeme!

No comments:

Post a Comment