Saturday, January 19, 2013

Uuel aastal uue hooga

Peale Paide-Türi jooksu peitsin jooksutossud kolmeks nädalaks hoolikalt ära ja selle aja sisustasin põhiliselt rattasõiduga. Novembris hakkasin jälle vaikselt jooksma. Detsembrist alates harjutan jällegi väga hoolsalt Tiiu juhendamisel. Kuna detsembris oli ka töölt peaaegu kolmenädalane puhkus siis saigi enamasti hommikul treenitud. Kõige raskemal nädalal tuli 97km. Kuigi puhkuse ajal oli ideaalne võimalus ka 2x päevas trenni teha siis ma ikkagi loobusin sellest ahvatlevast võimalusest ;)
Põhirõhk talvekuudel on muidugi rutiinsel põhivastupidavusel-pikad ja poolpikad rahulikus ja mõõdukas tempos jooksud, palju jooksuharjutusi, erineva intensiivsusega mäetrenni, erinevad hüpped, lumesjooks jne jne ;)
Mõtlesime, et hea oleks ka talvekuudel pisut võistelda ja nii tekkiski mõte osaleda Vinni-Rakvere talvejooksusarja esimesel etapil mis toimus 13. jaanuar.
Läksime Margaretega kahekesi. Regasime end Rakveres ära ja buss viis võistlejad stardipaika Vinni.
Bussis sai juba hoolikalt konkurente piilutud ja kuigi tuttavaid nägusid polnudki siis silma järgi tundus, et vähemalt 3-4 kiiret meest peaks küll olema ;) Ja nagu hiljem selgus siis panin sellega täppi ;)
Kerge kahekiltsane soojendusjooks ja mõned kiiremad lahtijooksud ja pmst olin aasta esimeseks stardiks valmis!
Panime alguses kohe neljakesi ajama. Peale minu veel Taavi Kilki, Jaanus Undrest ja Cris Poll. Esimene km ajaga 3,40 ehmatas korraks ära küll, sest ega sellises tempos pole enam ammu jooksnud, aga teine oli juba 3,50 ja kannatas joosta küll ;)
Peale teist kõmmi jäi Cris maha ja jätkasime teed finiši poole kolmekesi. 5.km lõpus tegi korraliku lahtirebimise katse Kilki, aga suutsime siiski selle üle elada ;)
Paar kiltsa hiljem kiirendas Undrest, aga ei  suutnud temagi end lahti rebida. Kõik pidi jääma ilmselt lõpu peale. Kuna eelmisel aastal oli just lõpuspurt mul võimas siis lootsin, et suudan äkki konkurente üllatada. Viimased 300m oli vaja Rakvere statal läbida. Kiirendasime kõik ja vahed jäid sellised nagu nad pmst terve distantsi olid olnud. Teenitult võitis Kilki, kes pmst terve distantsi meid vedas ja sama teenitult jäi teiseks Undrest. Võitja aeg 39,19. Undrest sekundiga maas ja mina omakorda temast sekund. Kripeldama miskit ei jäänud, sest ega seda va teravust veel pole ja ega tegelt ei peagi nii vara olema. Vedama kah ei kippund eriti,sest ei tunne ennast veel nii kindlalt, et võiks teiste eest tuult murda ;) Seega häbi küll, a panin seekord nö Northugi ;)
10km jooksu lõpetas 25 jooksjat. Stardis oli -7 ja finišis -3. Ilma tegi mõnevõrra külmemaks kohati päris tugev tuul.
Margarete sai naiste arvestuses ka 3.koha. Kindlal teisel kohal olles õnnestus tal tahtlikult või tahtmata rajast pisut kõrvale kalduda ja mingi 500m lisaots joosta. Tegelt ma arvan, et ta juba kuulis, et sain kolmanda koha ja seepärast jäi ka ise kolmandaks ;)
Oli lahe võistlus ja lahe kui ka talvel hetkevormi kontrollida. Samuti on mõnus see, et profid on külma eest soojale maale põgenenud ja ka harrastajad saavad end vahest tegijana tunda ;)
Kolmest etapist koosneva sarja järgmine etapp on kavas 24. veebruar ja kuigi esikolmiku meestest keegi 100% lubadust ei andnud, et kohal on siis loodan, et kõik ikka leiavad selleks mahti ja kuu aja pärast peaks juba vorm kah pisut parem kõigil olema ;)
Seniks tehke ikka trenni ja olge mõnusad!

No comments:

Post a Comment