Sunday, June 3, 2012

Kuidas kõik algas ja väike ülevaade 2008-2011a ;)

Sügisel 2oo8 sai otsustatud, et aitab rock n rollist ja aeg on küps tervislikumaks eluks :)
Oktoobris & novembris hakkasin vaikselt jooksmas käima 2x nädalas ja 5-10km korraga. Algteadmisi, et kuidas alustada sain sõbralt, kes ka ise varem vastupidavusaladega tegelenud. Siiski ei andnud ma organismile piisavalt aega, et vajaliku treenituseni jõuda ja tõstsin dets-jaanuaris suht järsult kilometraazi. Novembris jooksin 80km, aga detsembris juba180 ja jaanuaris juba 200! Ja tulemuseks kahjuks see, mis tulema pidi e sääreluuümbrisepõletik :( Seega veebruar-märts läksid pmst selle ravimiseks ja esimeseks hooajaks valmistumine jäid väga künklikuks. Igatahes sain esimese korraliku õppetunni, et kiirustada tuleb aeglaselt ja samuti ei tohiks kokku hoida ostes jooksujalatseid.
Esimene võstlus oli 1.mail Viljandi järvejooksul ja tulemus oli 54,30 e palju kehvem kui lootsin. Järgmise võistlusega jäin juba väga rahule. Tartu jooksumaratonil (23,4km) tuli ajaks 1,45,30 ja 260.koht!
Edaspidi pusisingi treeninkavasid ise+ uurisin raamatutest juurde ;) Keskimine kilometraaz kuus oli 150km.
2010 jooksin kuus keskmiselt 180km. Tulemustest väärivad erladi äramärkimist Viljandi järvejooksul 47,26 ja sellega kaasnenud 188.koht ja Tartu jooksumaratonil saavutatud 189.koht ajaga 1,41,05. Tegin kaasa neljast jooksust koosneva järvejooksude sarja ja üldarvestuses sain seal 42.koha üldajaga 2,51,44. Septembris jooksin Tallinnas oma esimese maratoni ja seal saavutatud ajaga ( 3,30,34) väga rahule.
2011 aastal jooksin juba stabiilselt 200km kuus. Viljandi järvejooksul jällegi ajaparandus-46,51 ja Tartu jooksumaratonil 1,40,00. Suvel harjutasin kunagi Eesti naispikamaajooksjate tippu kuulunud Tiiu Müürsepa näpunäidete järgi ja lisaks liitusin ka FB jooksutreeningutega, mida põhilselt juhendas hetkel absoluutsesse tippu kuuluv Viljar Vallimäe.
Kokku osalesin 2011 aastal 14 jooksuvõistlusel, millest äramärkimist väärib augustis Narvas joostud poolmaratoni tulemus 1,27,30.
Sügisel oli plaanis joosta maraton ajaga 3,15,00, aga haigestusin viis päeva enne jooksu ja kuigi päris terveks ei saanud, läksin ikka jooksma ja loomulikult läks jooks nässu. Esimene 21,1km ring oli päris ok, aga siis hakkas vaikselt tunda andma, et päris terve ikka pole ja sörkisin + kõndisin vaheldumisi lõpuni. Tulemus mingi 3,38.....
Sealt edasi taastusin rahulikult haigusest ära ja novembri teisest poolest alustasin Tiiu koostatud treeningplaani järgi korralikku põhja ladumist uueks hooajaks. Detsembris tulid juba igati kvaliteetsed 288 kilomeetrit ;)
Selle väikese lühikokkuvõtte lõpetuseks võin öelda, et jooksmisest on saanud minu jaoks narkootikum. Kui näed, et tulemused aina paranevad, paneb see veel usinamalt treenima. Ja kui mõnele tõesti jääb arusaamatuks, et miks ma jooksen siis põhjus on lihtne "Ma armastan joosta" ;)
Jooksmine on õpetanud mind ka elus rohkem pingutama.ja tänu jooksmisele tunnen ennast tervemana kui ei kunagi varem!
Tean, et olen leidnud endale just sobiva ala ja olen kindel, et suudan veel kõiki oma seniseid aegu parandada.
Tänu jooksmisele olen saanud endale juba praeguseks väga palju uusi sõpru ja tuttavaid!
Ja ärge unustage, et jooksmine on tervislik, sest tugevdab südame-vereringesüsteemi! ;)
Joosta on võimalik kõikjal ja igal ajal. ;)
Jooksmine on parim vahend igavesti nooreks jääda! ;)

No comments:

Post a Comment