Saturday, December 31, 2016

Tagasivaade lõppevale aastale.

Olen väga tänulik peagi lõppevale aastale, sest vaieldamatult oli see mu senise elu parim aasta. Parimaks tegi selle 26. novembri sündmus. Sain sellel päeval väikese Eliise isaks :) Olin algusest lõpuni sünnituse juures ja see on väääääga imeline tunne :) Soovitan seda soojalt kõigile meestele. Tänaseks on meie pisike juba 1 kuu ja 5 päeva vanune :)
Tervis oli ka sel aastal väga ok, tööd jagus ja sai ka pisut joostud :)
Selle aasta viimane võistlus oli 19.nov Tartu Novembrijooxul. Kuna see oli kolmest jooxust koosneva sarja viimane osavõistlus ja olin oma MV-40 klassis liider ligi 90 sekise edumaaga järgneva ees siis lihtsalt pidin kohal olema :) Eraldi ettevalmistust ei teinud ja läksin kindlustama kohta nö vana rasva pealt. Hoidsin põhilistel konkurentidel silma peale ja üritasin ka parimast naisest kiirem olla :)
Põhikonkurent ilmus selja tagant välja alles 500m enne lõppu, aga ei tahtnud tal siiski lasta võita ja viimase 150 meetriga suutsin 4 sekise võidu välja võluda. Naiste parim jäi ka 7 seki kaugusele :)
Sellelt jooksult 19.koht ajaga 18,30. Ei midagi väga erilist, aga hilisygise kohta vägagi ok.
Olin varem 5km aja peale jooxnud vaid korra- 2012 aasta kevadel Nõmme maanteejooxul, sealt ka isiklik rekord 18,26. Selle aasta suvel Rapla jooxul kui pystitasin uue 10km isikliku rekordi 35,43 jooxin selle sees esimese poole 17,37.
Igatahes MV-40 klassi sarja yldvõit mulle! Auhinnax muuhulgas tasuta pääse järgmise aasta GORun sarjale ja 70 eurine Rademari kinkekaart. Sarja kokkuvõttes sain tugeva 5.koha!
Ajad joostaxe yle, aga tiitel jääb!
Sel aastal sai 2x ka poolikul yritatud joosta kiiremini kui 1:20:00, aga ei õnnestunud see ei Narvas ega Rakveres. Mõlemal juhul ei olnud lihtsalt minu päev :)
Maratonis suutsin juba teist aastat järjest joosta alla 3h. 1.okt kodulinnas joostud maraton oli suure tuule tõttu päris raske võrreldes 2015 aasta Tallinnas joostud maratoniga ja seega jään tulemusega 2:58:23 väga rahule. Läksin küll jooksma 2.:55,....aga ega see nüüd nii väga kaugele ka jäänud :)
Aasta parim tulemus juba eelpoolmainitud 10km 35,43.
Järgmisel aastal tulemusi ei jahi ja põhieesmärgix on võistlustel aidata sõpradel oma unistusi ellu viia, üks neist tahab joosta 10km alla 50mintsa ja teine kasvõi sek alla 40mintsa. Seega olen tempomeister :)
Kes plaanis minuga järgmisel aastal võistelda, võib päris rahulikult võtta, sest jäi hiljaks :D
Jooxmist ma kindlasti ei jäta ja yritan pere kõrvalt 2-3x ikka trenni teha. Siiamaani see ilusti õnnestunud.
Perekond on nr 1 ja pealegi olen jooxuga saavutanud juba pmst kõik, mis endale kunagi eesmärgix seadsin. Täitmata hetkel vaid tulemus poolikus.
Selline see väike kokkuvõte sai.
Ilusat aasta lõppu teile ja kordaminekuid uuel aastal!
Hoidke yxteist ja tegelege ka oma hobidega mõistlikkuse piires! ;)


1 comment:

  1. Mina just vaatasin oma aasta üle ja tajusin igal tasemel parajat seisakut :D Aeg üles ärgata!

    ReplyDelete